Gladiátor II – rendező: Ridley Scott
A 2001-es Gladiátor folytatását nem kell különösebben bemutatni. Az öreg Ridley Scott jóval túl a nyolcvanon sem pihen, hanem fáradhatatlanul szállítja a nagyívű kosztümös blockbustereket.
A tavalyi Napóleon óta (aminek azóta a 45 perccel hosszabb rendezői változata már elérhető az Apple streamingplatformján) már a rég tervezett Gladiátor-folytatást is sikerült kisebb-nagyobb akadályok ellenére tető alá hoznia.
Az eddig megjelent előzetesek alapján rendkívül látványosnak és grandiózusnak ígérkező folytatás, Lucius (Maximus fia) történetét meséli el, aki gladiátornak áll Caracalla és Geta császársága idején. A fiatal Luciust a rendkívül ígéretes, és már többször is emlékezeteset alakító Paul Mescal (Aftersun, Normal People, All of Us Strangers) játssza, ugyanakkor a főbb szerepekre olyan nagy neveket sikerült megnyerni, mint Denzel Washington és Pedro Pascal, de az első filmből Connie Nielsen és Derek Jacobi karakterei is feltűnnek a folytatásban. Aki tehát egy akciódús, a Római Birodalom idejében játszódó kosztümös látványfilmet nézne meg, az mindenképp váltson jegyet a Gladiátor folytatására, ami remélhetőleg nem lesz olyan fiaskó, mint amilyen a teljesen fölöslegesen elkészült, és most mozikba került Joker folytatása lett.
Lee – rendező: Ellen Kuras
A divatmodellből lett második világháborús haditudósító, Lee Miller is megkapja az őt megillető biográfiát, a Vouge-magazin történelmi pillanatokat megörökítő fotósát pedig Kate Winslet alakításában láthatjuk. Miller mindent megtett azért, hogy eljuthasson a frontra, ahol a háború borzalmaival testközelből szembesült, a Magyarországon forgatott film pedig ezen életszakaszát dolgozza fel. Mellette még olyan nagy nevek is szerepet kaptak a filmben, mint Marion Cotillard, Alexander Skarsgård, Andy Samberg, Andrea Riseborough, valamint a feltörekvő Noémie Merlant és Josh O'Connor. Az alkotás az előzetesek alapján nem fog finomkodni a háború borzalmainak bemutatásával, és biztosan lesznek benne kemény és torokszorító jelenetek, ami egy ilyen filmtől teljesen jogosan várható el.
The Wild Robot – rendező: Chris Sanders
Nagyon úgy tűnik, hogy megvan az év animációs filmje, ugyanis újabb lélekemelő alkotással állt elő a DreamWorks Animation stúdiónál Cris Sanders, akinek olyan emlékezetes rajzfilmeket köszönhetünk, mint a Lilo & Stitch - A csillagkutya, az Így neveld a sárkányodat és az őskorban játszódó Croodék. Ebben egy intelligens robotot láthatunk, amely egy hajótörést követően egy lakatlan szigeten köt ki, ahol különleges kapcsolatot alakít ki az ott élő állatokkal, köztük egy, a tojásból a szeme láttára kikelő vadlúd-fiókával. Bár első ránézésre vannak benne közös vonások a mára már klasszikussá vált The Iron Giant-tel, a The Wild Robot várhatóan túltesz rajta a cukiságfaktor és az érzelmesség terén. Akik már látták, nagyon dicsérik, és egyáltalán nem lenne meglepő, ha ez az alkotás vinné haza jövőben a legjobb animációs filmnek járó Oscar-díjat.
We Live in Time – rendező: John Crowley
A film, amiért Florence Pugh (Midsommar, Fekete Özvegy, Oppenheimer, Dűne: Második rész) kopaszra vágatta a haját idén ősszel érkezik a mozikba. Egy évtized nem lineárisan elmesélt története, amelyben a Florence Pugh alakított Almut és az Andrew Garfield által játszott John a legnagyobb boldogságokat és a legmélyebb poklokat is átélik, és már az előzetes láttán sírógörcse lesz az embernek, annyira hatásvadász elemekkel operál. Az már biztos, hogy nem száraz szemekkel állunk fel utána a moziszékből.
Small Things Like These – rendező: Tim Mielants
Már nem kell sokat várnunk Cillian Murphy újabb, letaglózónak ígérkező alakítására az épp forgatás alatt levő Peaky Blinders-mozifilm előtt. A történelmi hátterű fikció a hírhedt írországi Magdalene Mosodák sötét világát mutatja be, amelyet a katolikus egyház működtetett, és ahol mintegy tízezer nőt kényszerítettek kényszermunkára, ugyanakkor fizikailag és lelkileg is bántalmazták őket, a történetet pedig egy ír szénbányász szemszögéből láthatjuk, akit Cillian Murphy alakít. A Claire Keegan azonos című fikciós regényéből készült filmet remélhetőleg idén ősszel vagy jövő év elején nálunk is műsorukra tűzik a mozik.
Láttunk már két pápát a képernyőn, ám most Edward Berger (Nyugaton a helyzet változatlan) filmjében Ralph Fiennes, Stanley Tucci és John Lithgow római bíborosok bőrébe bújnak, akiknek az a feladatuk, hogy megválasszák az elhunyt pápa utódját. A Robert Harris 2016-ban megjelent Conclave (Konklávé) című regénye alapján készült pszichológiai thriller a pápaválasztás „kulisszáiba” enged betekintést, és ahogy az az ilyen történetekben lenni szokott, mindig van egy sötét titok, ami mindent megváltoztat. Ha minden igaz, akkor idén láthatjuk ezt a filmet és Ralph Fiennes várhatóan újabb szenzációs alakítását.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.