Hét író kedvelt fogásait kóstolhatja meg az, aki szeptember 16-21. között betér a farkaslaki Kotyogó étterembe. A gasztronómiai különlegességek mellett pedig számos programot is kínálnak.
Ötven, száz év múlva is sok erőt és információt fognak nyújtani arról a Kulturális Filmek Fesztiváljára beérkezett alkotások, hogy hogyan éltünk ma magyarként a Kárpát-medencében – vallja Bolyáki Attila, a fesztivál alapító igazgatója. Vele beszélgettünk.
Rangot vívott ki magának a Székelyföldi Grafikai Biennálé a nemzetközi kiállítások sorában. A nyolcadik kiadásra (G8) megdöntötte az eddigi rekordot a nevezések száma: a pályázati időtartam alatt 926 művész küldte el 2046 pályaművét 68 országból.
Kétnapos rendezvénysorozattal ünneplik Székelyudvarhelyen a bábszínház világnapját. A Tomcsa Sándor Színház keretében működő Udvarhely Bábműhely március 24-én és 25-én izgalmas eseményekre várja a kicsiket és nagyokat.
Míg egyesek filmfesztiválként azonosítják, és értékes pénzjutalmakat látnak benne, Bolyáki Attila alapító inkább nemzeterősítő kultúrprogramnak hívja a Kulturális Filmek Fesztiválját, amelynek rendszeres résztvevői az erdélyi filmesek is.
Különleges, érdekes, megfoghatatlan világ a cirkusz – éppen ezért sok-sok dalszerzőt megihlet, hiszen az artisták, bűvészek, idomított állatok, légtornászok, balerinák világa annyira eltér a normális ember világától, hogy erről dalok is keletkeznek.
Bár agykutató édesapja sokáig remélte, hogy a nyomdokaiba lép, őt kisgyerekkorától kezdve a videókamera ragadta magával. Kiskorában már Alien-filmeket forgatott a tömbházlakásuk hosszú folyosóján, s azóta valahogy nem maradt el tőle ez az eszköz.
Igen látványos, elbűvölő az Elvis-film, provokatív megoldásokkal tele. Azonban a „nagy” Elvis-filmmel az is a gond, hogy Parker ezredes kitalált szemszögéből mutatja meg a világ valaha volt egyik legnagyobb popsztárját. S ez nincs rendben.
A 13-14. században remetévé válni nem egy egyszeri feladatot jelentett, hanem a szerzetesi életnek a legmagasabb fokozatát – többek között ez is kiderül azok számára, akik végignézik Marosvásárhelyen a Pálosok című kiállítást.
Új kulturális helyszín nyitotta meg kapuit a nyáron Csíkszereda központjában. Ádám Rebeka vezetésével egy táncházak, kézműves foglalkozások, gyerekfoglalkozások, és egyéb rendezvények befogadására alkalmas tér várja a betérőket.
Mi is az a marimba? Hát a metallofon? Meg tudnál szólaltatni egy kalimbát? No meg egy fidulát vagy egy botciterát? Ha nem is tudod megszólaltatni, de közelről megnézheted az udvarhelyi múzeum időszakos kiállításán.
A zászló olyan szimbólum, amelyet a hadseregtől az egyszerű emberig mindenki hordozhat, viselhet, megjeleníthet. Lehetünk büszkék a mienkre, vagy éppen utálhatjuk a másét, egy dolog biztos: speciális kapcsolat fűzi az embereket bizonyos zászlókhoz.
Nyaralások, vizek, tengerek ideje van – van, akinek a szerelmet jelenti a tenger vagy magyar „kistestvére”, a Balaton, amelyhez legendakör és dalcsokor is kötődik, így összeállításunkban nemcsak a tengerekről, hanem a „Balcsiról” is énekeltetünk.
Egy legendás DJ állt a színpadon, akivel a backstage-ben az új idők új zenéiről, a zene súlyáról és súlytalanságáról és a lemezlovas szerepéről is beszélgettünk. Ő DJ Palotai.
Hogyan született az Ilyenek voltunk, az Alig hitted, a Dúdolni halkan, a Hello, a Keresd meg a lányt, a Majom a ketrecben, a Végre és megannyi ismert dala? Igen, erről is kérdezhettem volna Kovács Ákos Kossuth-díjas magyar dalszerző-előadót.
Nem szurkoló- és csapathimnuszokat gyűjtöttünk egybe, hanem olyan dalokat, amelyeket együttesek, előadók írtak-szereztek és egy-egy játékoshoz, csapathoz vagy csak úgy, magához a labdarúgáshoz kapcsolódnak.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.