A mozgás Ágnes életéhez már gyerekkorában is hozzátartozott, hiszen több mint tíz évet kézilabdázott. Később a marosvásárhelyi orvosi egyetem balneofiziko-kinetoterápia és rehabilitáció szakán végzett, ott is mesterizett. Ami a kisbabák tornáztatását, illetve a székelyudvarhelyi baba–mama torna elindítását illeti, a gyógytornász már az első években rájött arra, hogy több kismamának igénye lenne a mozgásra, de úgy, hogy lehetőleg a kisbabát se „passzolja le” a mozgás idejére.
A babahordozó kendők körülbelül tíz éve kezdtek feltűnni Székelyföldön, de akkoriban még nagyon ritka volt egy-egy ilyen kismama látványa az utcán, nem beszélve az apákról.
– avat be Ágnes, aki Bekő-Fóri Zenkő színésznővel közösen kezdte tanulmányozni a témakört. Ha évvel ezelőtt pedig megalapították az Udvarhelyszéki Babahordozó Klubot, felvilágosító kampányt indítottak, szórólapokat nyomtattak, háziorvosokat kerestek fel.
Udvarhelyszéken jelentősen elterjedt a kendős babahordozás, illetve „divatba jöttek” a különböző ergonomikus hordozók is.
A hordozás így több lett egy sétáltatási módnál: életformává, a hordozóeszköz pedig trendi kiegészítővé vált.
Minderről bővebben a július 17-ei Liget életmód-kiadványban olvashatnak.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.