Aki a lélektan iránt érdeklődik, annak aligha kell bemutatni Bagdy Emőkét, akinek egyetemi tankönyvei mellett az elmúlt évtizedekben számos tudomány-népszerűsítő kiadványa látott napvilágot, rengeteg előadása érhető el a világhálón. A jeles párkapcsolati terapeutát Erdélyben is jól ismerik, hiszen előadásaival többször megfordult nálunk is.
A 2013-ban Prima Primissima-díjas egyetemi oktatót tanártársai vérbeli pedagógusnak tartják, aki otthonosan mozog a tudományos, akadémiai közegben és az ismeretterjesztés területein egyaránt.
Szakmai tevékenységét az Országos Ideg és Elmegyógyászati Intézetben kezdte Budapesten 1968-ban. 1982-től a Klinikai Pszichológiai Osztály vezetőjévé nevezték ki, itteni működését klinikai pszichológiai és pszichoterápiás szakigazgatóként fejezte be. Fekete Károlynak, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspökének Bagdy Emőke debreceni és budapesti szakmai, oktatói és intézményszervezői éveit méltató laudációjából kiderül, hogy
Még felsorolni is sok, milyen szakterületeken alkotott maradandót. Nevéhez kötődik a klinikai munka képzési és továbbképzési rendszerének átgondolása, a pszichodiagnosztika kidolgozása és fejlesztése, a pszichoterápia különböző technikáinak terjesztése és magas szintű művelése, nélküle elképzelhetetlen a magyar mentálhigiénés képzés.”
A püspök szerint
Bagdy Emőke spirituális ébredésünk szószólója.
Keresztyén emberként komolyan veszi, hogy testünk a Szentlélek temploma, megszentelt hely, amiben Isten Szentlelke teheti áldássá, célirányossá és boldogítóvá a nekünk adott kreativitást, ügyességet, fantáziát és szeretetet. A teljes cikket megtalálják az Erdélyi Napló legfrissebb számában.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.