A háziasszony munkája nem a fizikai teendőktől válik értékessé egy család számára, hanem a befektetett időtől és figyelemtől, azaz gondoskodástól, amelynek nem a pénz a fokmérője – mutat rá a cikk szerzője, aki kitér a tradwife (az angol traditional wife, azaz hagyományos feleség kifejezésből ered) mozgalomra is. Ezt olyan nők indították, akik hátat fordítottak a munkaerőpiacnak, és csak az otthonnak, családnak szentelik az életüket.
A mozgalom hívei az ötvenes éveket idéző konzervatív feleség szerepét népszerűsítik, boldog férjjel és gyerekekkel az oldalukon, egy tepsi süteménnyel a tiszta konyhapulton. A Facebookon és az Instagramon tesznek közzé magukról fotókat, bejegyzéseket írnak arról, hogy miért választották az önmegvalósításnak ezt az útját.
A feminista mozgalmak hívei el is ítélik őket, mondván, hogy az általuk kiharcolt női jogok, értékek sutba vágását jelenti a hagyományos feleségként élő nőideál.
Azt, hogy mennyire becsülik különböző országokban a háztartási munkát, hogy van-e értéke, ha nem mérhető pénzben, és hogy mitől válik értékessé és mit takar a házimunka fogalma, milyen a huszonegyedik századi ideális nő a társadalmi elvárások szerint, megtudhatják a Székelyhon február 14-i Liget életmód-mellékletéből.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.