A generációk közötti különbségek megléte természetes bármilyen társadalomban, és vannak olyan sajátosságok, amelyek mindig is jellemzők voltak az ifjúságra. Ugyanakkor van néhány olyan jellemvonás, amely társadalmi, gazdasági, fejlődési és technikai szempontból is újnak számít, és ezeket a mostani fiatal generáció tagjainál látjuk legerősebben megnyilvánulni – magyarázza Gergely Orsolya szociológus, a Sapientia EMTE csíkszeredai Társadalomtudományi Tanszékének egyetemi adjunktusa.M int mondta, sok minden érdekli a fiatalokat, ha megfelelő módon szólítják meg őket.
A Centrum Studiorum Egyesület és a Székelyföldi Diákigazolvány projekt működtetői Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredában tartottak Karrier Napokat, ahol középiskolás diákok közvetlen kapcsolatba kerültek a szakmájukban sikeresen elhelyezkedett szakemberekkel. Az előadások és beszélgetések után a diákok a jövőképükkel kapcsolatosan kérdőívet is kitöltöttek. „A kérdőívek alapján sokaknál az derült ki, hogy a tizenkettedik osztály első félévének végén tudja, hogy tovább szeretne tanulni, de azt nem, hogy milyen irányba indulna” – mutatott rá Zsigmond Zsuzsanna szervező.
Asztalos Lehel szociálpedagógus, pszichológus úgy véli, határozottan téves feltételezés, hogy a mai fiatalokat nem érdekli semmi. „Sok minden érdekli őket. Esetleg nem az érdekli, amit mi elvárnánk felnőttként” – szögezte le a székelyudvarhelyi szakember.
Ferencz-Salamon Alpár, a csíkszeredai József Attila Általános Iskola igazgatója rámutatott,
minden generációnál, illetve generációváltásnál felvetődő probléma ez, minden generáció a nála fiatalabbat úgy értékeli, hogy őket nem érdekli semmi.
Minderről bővebben a Látótér március 23-ai lapszámában olvashatnak.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.