Az év kenyere Csíkszentmártonban sül (x)

2021. október 15., 13:12 utolsó módosítás: 2021. október 15., 13:15

Kétalkalmazottas kis pékségként indult még 1995-ben, néhány napja pedig negyedszer nyerték meg az Év Kenyere díjat. Az elmúlt negyed évszázadban azonban hosszú utat kellett megtegyenek ahhoz, hogy ilyen jeles kitüntetésekben részesüljenek. A Bocskor Pékségben jártunk.

Az év kenyere Csíkszentmártonban sül (x)
galéria
Fotó: Bocskor Pékség

Pici, rendezett udvar, és egy boldog pékségtulajdonos fogadott bennünket Csíkszentmártonban. A 26 éve működő vállalkozás történetéről Bocskor István elmondta, hogy annakidején

családi vállalkozásként indult, mára viszont 56 embernek biztosítják a mindennapi betevő falatot.

Fotó: Bocskor Pékség

„Eleinte csak kétféle kenyeret sütöttünk, majd elkezdtünk kalácsot és süteményeket is készíteni, idővel pedig saját üzleteket nyitottunk” – mesélt a kezdetek utáni időszakról a tulajdonos, akinek elmondása szerint

2008-ban alakították ki bolthálózatukat Csíkszeredában azért, hogy minél szélesebb vásárlókörnek juttassák el a finom pékárukat.

Fotó: Bocskor Pékség

Az aradi GastroPan szakmai kiállításon – amely Délkelet-Európa legnagyobb sütőipari, cukrászati és gasztronómiai fesztiválja – először 2012-ben szerepeltek, ahol egyből meg is nyerték az Év Kenyere díjat.

Kimondottan büszke vagyok arra, hogy idén ismét megszereztük ezt a címet, hiszen ugyanazon receptúrán alapszik a mostani díjnyertes termékünk, mint a kilenc évvel ezelőtti

– emlékezett vissza a pékmester, aki szerint a rangos eseményen megszerzett díjak garantálják a magas szintű minőséget. És ha már idén ismét a kiállításon jártak, akkor még két jutalmat bezsebeltek:

kézműves kategóriában az aszalt szilvás pirított diós készítményük, míg a sütemények versenyében a gluténmentes desszertjük nyerte el a zsűri tetszését.

Fotó: Bocskor Pékség

A GastroPan-on az év kenyere díjat a Bocskor pityókás házikenyere nyerte el, amelyet kétféle kovászból, helyi termelőtől beszerzett lisztből és házilag gondosan előkészített főtt pityókából készítik.

Számunkra az a legfontosabb, hogy ne használjunk lisztjavító adalékanyagokat, törekedjünk a hosszú érésű kovászok felhasználására, valamint elsődleges szempont az is, hogy a felhasznált pityóka minőségi és helyi legyen

– hangsúlyozta a jó pékárú titkát a Csíkszereda-közeli pékség üzemeltetője. Az év kézműves kenyere díjat az aszaltszilvás készítményük nyerte el, amelybe kétféle hosszú érésű vadkovászt (rozs és búza), aszalt szilvát és pirított diót rejtettek.

A hosszú érésű kovász és tészta sokkal egészségesebbé teszi a termékeket, ugyanis jóval kevesebb glutént tartalmaznak

– vallja Bocskor István.

Fotó: Bocskor Pékség

A harmadik első helyüket az aradi nemzetközi versenyen az év süteményével szerezték meg:

a Shrek-falat nevű glutén-laktózmentes süteményükben datolya, mandula, avokádó, méz és kókuszzsír található, ami bárki számára fogyasztható.

Fotó: Bocskor Pékség

„Nálunk a Bocskor Pékségnél nem az a fontos, hogy minél nagyobb mennyiséget, hanem hogy minél jobb minőséget állítsunk elő” – osztotta meg a vállalkozás hitvallását Bocskor István, aki külön kitért az október 16-ai kenyér világnapjára is. Eme nemes alkalomból a Bocskor Pékség alkalmazottai a csíkszeredai nagycsaládosoknak kedveskednek, akiket finomabbnál finomabb péktermékekkel ajándékoznak meg szombaton.

Fotó: Bocskor Pékség

A Bocskor Pékség termékei megtalálhatóak Csíkszeredában a saját bolthálózatukban, partnerüzleteikben, valamint mozgó boltjaikban. A különböző havi vásároknak is rendszeres résztvevői, ahol az érdeklődők megízlelhetik többek között a mostani díjnyertes termékeiket is.

Fotó: Bocskor Pékség

Fotó: Bocskor Pékség

(X – fizetett hirdetés)

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.