Húsvéti vásárlási tanácsok (x)

2018. március 27., 10:53 utolsó módosítás: 2018. március 27., 11:02

Húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, Krisztus feltámadása. Lassan mindenki elkezdi beszerezni az ünnepi ebédre a hozzávalókat: sonkát, tojást, édességeket. Érdemes néhány dologra odafigyelni a vásárláskor, illetve az élelmiszerek elkészítésekor.

Húsvéti vásárlási tanácsok (x)
galéria

Nézzük meg a termékek címkéjét, ellenőrizzük a minőségmegőrzési idejét, vásároljunk helyi termelőktől! A hagyomány szerint a húsvéti időszak alatt kiemelt jelentőséget kapnak az elfogyasztott ételféleségek. A család, illetve a vendégek számára kínált ételek összeállításához a Petry Cégcsoport hasznos tanácsokat ad.

Annyit vásároljunk, amennyi elfogy!

A pazarlás egyik vesztese maga a vásárló, hiszen pénzt dob ki az ablakon. De ennél is többet veszít a környezet. Egyrészt a veszendőbe menő élelmiszer-alapanyagot, valamint az előállítás, szállítás során felhasznált nyersanyagot (pl. víz, üzemanyag). Előre tervezzük meg, milyen ételeket, italokat szeretnénk készíteni, ennek megfelelően állítsuk össze a bevásárló listát! Annak érdekében, hogy a felhasználandó alapanyag friss és jó minőségű legyen, csoportosítsuk a megvásárolandó élelmiszereket. Ez idő- és költségkímélő is.

Legyünk Húsvétkor is tudatos vásárlók és környezettudatos fogyasztók! Helyi termékeket vegyünk húsvétkor is!

Keresd a lakóhelyed közelében készülő dolgokat! Így támogathatod a környezetedet, valamint kevésbé járulsz hozzá a szállítással járó környezetterheléshez.

Szánjunk időt a vásárlásra!

Olvassuk el a termékek címkéjét! (Ha ismerjük a termékeken levő címkék jelentését, tudatosabban dönthetünk.) A gyorsan romló élelmiszereknek fogyaszthatósági határidejük, a hosszabb ideig eltartható élelmiszereknek minőségmegőrzési időtartamuk van. Az élelmiszerek minőségmegőrzési időtartama az az időtartam, ameddig az élelmiszer a tulajdonságait helyes tárolási körülmények között megőrzi.

Színesítsük az ünnepi asztalt zöldségekkel, gyümölcsökkel!

Értékes összetevőik hozzájárulnak ahhoz, hogy az ünnepi menü egészségesebb legyen. Az ünnepek alatt is törekedjünk naponta legalább 40–60 deka zöldség és gyümölcs elfogyasztására. A friss zöldségeket, gyümölcsöket beszerezhetjük a helyi termelőktől.

(X)

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.