Vitaminok sokaságát tartalmazza, jó anitoxidáns, C-vitaminforrás és sok ásványi anyagot tartalmaz, így vas, foszfor, magnézium, kálium van benne, hozzájárul szervezetünk optimális működéséhez – fejtette ki a szilváról Szász Hunor. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház dietetikusa hozzátette, emellett kalóriaszegény is.
– ismertette a szakember.
A szilvát nem egyszerű tárolni, tartósítani, fagyasztásra például nem igazán alkalmas, télen leginkább feldolgozott formában találkozhatunk vele. Amint a dietetikustól megtudtuk, a feldolgozás során a gyümölcs elveszti egyes tápanyagi sajátosságait. “Ha lekvárt készítünk belőle, akkor ajánlott azt tartósítószer nélkül készíteni, minél kevesebb cukorral. A szilvakompót lenne az egyik legajánlottabb feldolgozott formája, ezt viszont ugyancsak tartósítószer és cukor nélkül. Ezekben a formákban elkészítve a megmaradt rost elősegíti az emésztési folyamatot” – fejtette ki a dietetikus.
Az aszalt szilva véleménye szerint ideális egészséges édesség,
megmaradnak benne a rostok, a gyümölcs cukortartalma, antioxidánsai, ásványi anyagai, amelyek a belső szervekre pozitív hatást gyakorolnak.
Székrekedés esetén jótékony hatása van, az aszalt szilva ugyanakkor magas cukortartalma miatt nem ajánlott a cukorbetegeknek, fogyókúrázóknak. Süteményekben, hús mellé jól lehet hasznosítani ízesítőként, az ajánlott elfogyasztandó mennyiség belőle pedig napi öt darab – tudtuk meg.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.