„Ma reggel bementem vásárolni az egy éves parkolóbérletet az új autóbusz állomásra. Sokan álltak sorban, de mindenki türelmesen várta a sorát. Hihetetlen, hogy ez a két hölgy, aki a tengernyi embert ekkora türelemmel és kedvességgel kezelte. Ekkora toleranciát, türelmet és kedvességet mindenki részéről, soha nem tapasztaltam.Valahogy ez a két kedves hölgy mindenkire rátapasztotta az emberséges érzést, hogy mindenki siet, de odafigyelnek kedvesen mindannyiunkra. Tisztelet érte nekik, és további jó munkát, türelmet, mert emberekkel a legnehezebb dolgozni” – fogalmazott Miklós Zsuzsanna a Civil Csíkszereda csoportban. A bejegyzésre sok egyetértő reakció érkezett, ami talán annak is köszönhető, hogy nem mindig találkozunk ilyen magatartással ügyintézéskor.
Mi is meglátogattuk hát a Csíki Transnál dolgozó Pál Mária Magdolnát és Nagy Klaudiát, és arra kértük őket, meséljenek arról, hogy
hogyan tudják megőrizni az ügyfélfogadás cseppett sem egyszerű mindennapjaiban a kedvességüket és türelmüket.
Pál Mária Magdolna azóta dolgozik pénztárosként a Csíki Transnál, amióta 2024. január 1-től Csíkszeredában bevezették a fizetéses parkolási rendszert. Ezt megelőzte egy hónap betanulás, ismerkedés a rendszerrel. Nagy Klaudia három hónapja erősíti a Csíki Trans csapatát, ez idő alatt Pál Mária Magdolna mentorálta, tanította be. És része még a vidám, kedves társaságnak Boda Ildikó is – látogatásunkkor ő éppen nem volt szolgálatban.
Mindhárman szeretik az itteni munkájukat, bár elismerik, néha tényleg nem könnyű emberekkel dolgozni. „Vannak kisebb-nagyobb buktatók, hiszen emberek vagyunk, sokfélék, de meg vagyok elégedve a munkámmal, szeretem ezt csinálni” – fogalmazott Pál Mária Magdolna.
Szerinte a titok, hogy ha egy kliens nincs jó kedvében, de ők rámosolyognak és kedvesek vele, azt ő is viszonozni fogja.
„Látszik, hogy elégedetten távoznak ilyenkor az emberek” – tette hozzá. Nagy Klaudia szerint a munkájuk egy másik pozitívuma, hogy nincs két egyforma napjuk, hiszen nincs két egyforma kliens, ügyfél sem. „A változatosság teszi érdekessé azt a nyolc munkaórát.” A két nő szerint ki kell ismerni az embereket, hiszen mindenki más, mindenkivel másképp kell beszélni, mindenkinek más az igénye, a habitusa, a hangneme.
amióta viszont tudatosan odafigyelnek, hogy türelmesek és kedvesek legyenek, jobb eredményeket érnek el, jobb visszajelzéseket kapnak.
„Mivel engem Magdi tanított be, első perctől ezt láttam, hogy ha én kedves és nyugodt vagyok, akkor a legtöbb ember ezt viszonozza. Persze nem mindenki, de a legtöbben igen” – fogalmazott Nagy Klaudia.
Pál Mária Magdolna és Nagy Klaudia szerint a legfontosabb a türelem, ha emberekkel dolgozunk. Ez a visszajelzések alapján is nagyon fontos. „A múltkor is egy idős bácsi azt mondta nekem, hogy nehogy megváltozzak” – osztotta meg egyik ilyen tapasztalatát Nagy Klaudia. Szerintük egy nehéz nap után is meg lehet őrizni a türelmet azzal, hogy a jóra koncentrálnak. „Arra gondolunk, hogy jön az újabb nap – újabb kliensekkel –, ami mindig másabb az előzőnél” – fogalmazott Pál Mária Magdolna. Úgy véli,
nagyon fontos az is, hogy nem szabad hazavinni a munkahelyi stresszt, ahogy a munkahelyre sem szabad bevinni a magánéleti gondokat.
S mint mondták, azzal a szemlélettel tudják nap mint nap ezt a munkát végezni, hogy „mosolyogjunk és a világ is visszamosolyog ránk”.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.