Testvérek esetében úgy is fogalmazhatnánk, hogy a teljesítmény, a siker a családban marad. Abban talán nincs semmi különös, hogy ugyanabban a családban több élsportoló is létezik, az viszont már érdekesebb, hogy ezek a testvérpárok, esetleg szülők és gyermekeik általában ugyanabban a sportágban jeleskednek. Mindennek a teteje, ha ikerpárok teljesítenek felsőfokon rangos vetélkedőkön.
Nemzetünk sem szenved hiányt tehetséges testvérekből.
A tokiói olimpiai játékokon megcsodálhattuk a kiváló Lőrincz fivéreket: kötöttfogásban a 77 kilogrammos Tamás a magyar birkózósport 20. olimpiai aranyérmét nyerte meg, öccse, a 87 kg-os ugyancsak kötöttfogású Viktor pedig ezüstérmes lett. Szintén ezekben a napokban Japánban az Abe testvéreket ünnepelték: a cselgáncsversenyek női 52 kilogrammjában a 21 éves Abe Uta, férfi 66 kg-ban pedig a 23 esztendős Abe Hifumi győzött az olimpián. Fokozza örömüket, hogy ugyanazon a napon léphettek a dobogó legfelsőbb fokára! Egyszerű családból származnak, ahol nem volt hagyomány az élsport, bár apjuktól nem áll távol a mozgás. A családfő ugyanis tűzoltó…
Tokióba nem kevesebb mint 30 testvérpár érkezett különféle sportágakat képviselve. A legtöbben, kilenc pár, Nagy-Britanniát képviselte, amerikai színekben hét testvérpár szerepelt.
Testvérek szereplése olimpiákon természetesen nem új keletű. Magyar vonatkozásban is elég régi hagyományról beszélhetünk, már az első játékokon szerepeltek testvérpárok.
Bővebben minderről az Erdélyi Sport augusztus 10-ei lapszámában olvashatnak.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.