„Sokan nem hiszik, hogy Marosvásárhelyen megéri-e bármilyen vállalkozást indítani, nem hogy divatházat. Ráadásul nagyon kevés olyan divattervező dolgozik a szakmában, aki nap mint nap űzi a szakmát. Vannak divattervezők, divatbemutatók, de arra nem igazán vállalkoznak, hogy megéljenek a divatból a tervezők” – kezd bele rögtön a dolog buktatóiba a 27 éves fiatal lány. Hozzáteszi, ő maga is sokáig azt gondolta, csupán egy drága hobbi lehet a divattervezés, aztán már annyit foglalkozott vele, hogy úgy döntött: megpróbál ebből megélni. A Style Mile márkanév jelzi, hogy ez Máthé Annamária divatháza, s a Road to fashion szlogen, amelyet saját bevallása szerint rá találtak ki, hiszen egész élete út a divat felé.
A fiatal lány szerint mindig is „divatbeteg” volt, 13 éves korában alakított át először magának egy nadrágot, s nem sokára varrt is egyet, mert nagyon trapéz, nagyon csípőnadrágot nem lehetett akkor kapni, amilyen neki kellett. A divat útján mégis az a Gyermekpalotában elvégzett kurzus indította el, amelynek már a harmadik óráján varrógép előtt alkothattak.
Annamáriában már akkor látták a tehetséget: másként látott, másként alkotott, 16 éves korában pedig első divatbemutatóján is szerepelt.
Azóta is ő maga varrja ruháit, három éve egyetlen ruhadarabot sem vett magának, csak és kizárólag anyagot vásárol. Évente öt-hat kollekciót tervez, divatbemutatókat szervez, díjat is nyert. Bár az egyetemen ipari dizájnt tanult és gépészmérnöki oklevelet szerzett, mára már biztos benne, hogy a divatból szeretne megélni.
A fiatal divattervező divatháza kis varrodai műhelyből, s egy bemutató részből áll, amelyben helyet kap a próbafülke is. Legújabb kollekcióját állította itt ki, amelyből kitűnik, Annamária irodai ruhákat szeret leginkább alkotni.
„Kimondottan az office divatot kedvelem, amit még nehezebb itt Vásárhelyen eladni, mert mondjuk a bankárokra lehet számítani. De mindig is ez volt a kiinduló pontom, amellett, hogy karakterekre és személyiségekre építem fel a ruháimat, legyen az irodai.
Már nincs az, hogy otthon eszem, hanem elmegyek valahova enni, s ha ki akarok menni valahová munka után, akkor beugrom az első kávézóba. Az ilyen nőknek nagyon funkcionális ruhákra van szükségük, ugyanis lehetnek olyan megszorítások a munkahelyükön, hogy nem lehet kint a válluk, vagy nem lehet mély a dekoltázsuk. Így a ruhák lényege az, hogy egyrészt fed, de ugyanakkor átalakítható, ha utána szórakozásra használják.
– magyarázza fő koncepcióját a fiatal divattervező, miközben mutogatja legújabb kollekciójának darabjait. Hozzáteszi: az irodai öltözék kivitelezése jóval olcsóbb, mint mondjuk egy tiszta tollakból, gyöngyökből készült estélyié, amely rengeteg pénzt és munkát igényel.
A kollekciója nagy részét 30 fölötti nőkre álmodta meg, de van néhány fiatalabbaknak való, s egyben sportosabb darab is. Emellett divatháza népszerűsítése érdekében minden hónapban kinevez egy darabot, amely a hónap terméke, azt pedig jó árban, s bármilyen színösszeállításban kérheti az ügyfél. Sok ilyen és ehhez hasonló népszerűsítő akcióval készül a fiatal divattervező, miközben reméli, hogy sikerül megvalósítani az álmait.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.