Nem a sminktől lesz szép az arc: tavaszi bőrápolási tippek Bíró Mónikától

D. Balázs Ildikó 2022. április 21., 18:52

A hosszú, hideg tél, a szeles időjárás megviselik bőrünket, de egy kis odafigyeléssel, na meg a kozmetikus segítségével újra széppé varázsolhatjuk arcunkat, nyakunkat, dekoltázsunkat. Ha ezt a folyamatot összekapcsoljuk a szokásos tavaszi méregtelenítéssel, akkor az eredmény sokkal látványosabb lesz – ajánlja a hölgyek figyelmébe Bíró Mónika kozmetikus, aki néhány jó tanáccsal is ellát a tavaszi bőrápolást illetően.

Nem a sminktől lesz szép az arc: tavaszi bőrápolási tippek Bíró Mónikától
galéria
Bíró Mónika csíkszeredai kozmetikus Fotó: Veres Nándor

A tavaszi arcápolásnak két nagyon fontos összetevője van – hangsúlyozza ki Bíró Mónika. „Fontos, hogy tavasszal kérjük ki a kozmetikus véleményét, kérjük a segítségét, de ugyanilyen fontos, hogy a mindennapos arcápolás rutinná váljon, mert ennek hosszú távon is meglesz az eredménye” – emeli ki.

Miben segít a kozmetikus?

Amennyiben kozmetikushoz fordulunk, akkor ő első lépésként bőrdiagnosztikát végez hiszen ennek függvényében határozza meg a későbbiekben az adott bőr kezelését. „Ezt követően, bőrtípustól függően legfontosabb a bőr tisztítása, ami lehet egy gyémántfejes radírozás azaz dermabrázió, a bőr elhalt hámsejtjeinek eltávolítására, de lehet egy kíméletesebb kémiai hámlasztás vagy enzimes peeling. Az enzimek természetes forrásból származó anyagok, amiket olyan gyümölcsökből vonnak ki, mint például a papaja, ananász, tök vagy gránátalma.

Az enzimes peelingek kíméletesen távolítják el az elhalt hámsejteket, és a legritkább esetben okoznak irritációt, én ezért szeretem gyakrabban használni.

Mindkét esetben a bőr tisztább, puhább és simább lesz, a pigmentfoltok pedig halványodnak, és így már fel is van készítve bőrünk arra, hogy a hatóanyagok könnyen bejuthassanak a bőr mélyebb rétegeibe” – magyarázza a csíkszeredai szakember.

Mint hozzáfűzi, ő személy szerint az elektroporációt, azaz a virtuális mezoterápiát használja, amellyel akár az irháig lehet hatóanyagot bevinni. Ami a vitaminokat illeti, talán a legfontosabb a C-vitamin, ugyanis minden bőrtípusra kiváló hatása van, szinte azonnali ragyogást kölcsönöz a bőrnek.

A kozmetikai kezelés nem úri huncutság

„A C-vitaminnak a bőrre gyakorolt jótékony hatásáról nagyon sokat lehet olvasni és most egy kicsit divatossá is vált ami igazán szerencsés, hiszen bárki számára beszerezhető. Léteznek fiolák, ezek akár peptides formában is megvásárolhatóak, de vannak a különféle szérumok és persze a krémek, mindezek otthoni használatra is kiválóan alkalmasak.

Ellenben nagyon lényeges minden esetben megvizsgálni az adott termék többi összetevőit is, nehogy a sok kémiai adalék felülírja a C-vitamin hatását, mert ez esetben többet ártunk, mint segítünk.

Ebben is érdemes konzultálni a kozmetikussal, én igyekszem tesztelni és teszteltetni a termékeket, hogy érdemben tudjak tanácsot adni, és szinte minden esetben visszajelzést is kérek a vendégeimtől. Itt is ajánlom a professzionális kozmetikumok használatát, nem kell túlzottan sokat költeni ezekre a termékekre, de fontos, hogy nagyon jó minőségű legyen az a krém vagy szérum, amit magunkra kenünk. Úgy tartom, hogy a rossz minőségű krém használata olyan, mint amikor nem a megfelelő táplálékot visszük be a szervezetbe. Fontosnak tartom mindig összességében vizsgálni a dolgokat, mert így könnyebben tudatosul a bőrápolás fontossága, és rögtön nem úri huncutságként tekintünk a kozmetikai kezelésekre” – magyarázza.

Fontos, hogy az arcápolás rutinná váljon Fotó: Veres Nándor

A C-vitamin mellett – fűzi hozzá – a hialuron sav, illetve az A- és E-vitamin is nagy mértékben hozzájárul a bőr megújulásához. A további hatóanyagok közül a kozmetikus az aloe verát tartotta fontosnak kiemelni, mondván, ez minden kezelés alapja.

Az aloe vera jótékony hatásai

„Az aloe vera egy csodanövény, aminek én nagyon fontos szerepet tulajdonítok. Több formájában használom, tavasszal pedig különösen fontos, mert rengeteg ásványi anyag van benne, mint például kálcium, króm, réz, szelén, magnézium, mangán, kálium, nátrium és cink, ezek az ásványi anyagok pedig az egészséges bőr számára nagyon fontosak.

Segítenek fenntartani a bőr optimális pH-értékét, és kulcsszerepet játszanak a sejtek szerkezetében is.

Mivel a szervezetünk nem képes egyes ásványi anyagokat szintetizálni, ezért nekünk kell őket vagy szájon át bevinni, vagy helyi bőrápolással pótolni. Az aloe vera nyugtatja a bőrt, megakadályozza a transzepidermális vízveszteséget, ami akkor fordul elő, amikor a bőr vízhiányossá válik, száraz bőrt és gyulladást okozva. Ezt észlelhetjük egyébként napozáskor. Továbbá segít bezárni a nedvességet a bőrbe, hogy a bőr természetes védőrétege újra egészségesen működhessen, megakadályozva a nedvességvesztést. Az aloe verában szalicilsav is található, ami segíthet például a pattanások kezelésében, de igazából a hidratáló tulajdonsága az, ami az aloe verát előnyössé teszi a pattanásos bőr számára, hiszen a nedves környezet jobb a gyógyuláshoz, ezért például gyulladt pattanásokra nem föltétlen lesz jó hatással, hacsak nem akkor használjuk, amikor azok kezdene felszívódni” – hangsúlyozza.

Arcmasszázs és tisztítás

Visszatérve egy kozmetikai kezelés menetére, Mónika elmondása szerint a hatóanyag-bevitelt legalább egy tíz perces arcmasszázzsal is segíti, ugyanis ilyenkor kitágulnak a pórusok, a bőr átmelegedik, fokozódik a keringés, és ezeknek hatására pedig a hatóanyagok további bevitele nagyon könnyen elérhető. Ehhez pedig – jegyzi meg – avokádóolajas, E vitaminos, argánolajas, de akár „anti aging”, vagyis öregedésgátló keverék kencéket is szokott használni. A masszázs után szükséges esetén tisztítás következik, majd ezt követi a maszk, amit a bőrtípushoz és a kezeléshez használt hatóanyagokhoz igazít.

Nem csak kényeztetés: fontos, hogy egészséges maradjon a bőrünk Fotó: Veres Nándor

„Én mindig igyekszem sokat beszélni a bőrről, a kezelés folyamatáról, a hatóanyagokról, mert jó tudni, hogy mik a folyamatok, mit miért teszünk, és hogy majd otthon tudjuk hogyan kell eljárnia, hogy a kozmetikusnál elért eredmény minél tovább tartson. És itt jön be az otthoni rutin kialakításának a fontossága” – emeli ki.

Az otthoni arcápolás szabályai

Mónika egyébként öt fontos szabályban határozza meg az otthoni arcápolást mibenlétét. Így például nagyon fontos a rendszeres arctisztítás, amire arctejeket, sminklemosókat használhatunk, de a bőrradír az, ami segíti a felső bőrréteg elszarusodott sejtjeinek az eltávolítását. Alkalmazni lehet a dekoltázsra is, s egyébként a heti egy-két alkalommal végzett kímélő radírozással frissíteni lehet a vérkeringést és az anyagcserét.

„A bőr ezáltal szinte fellélegzik. Minden esetben használjunk tonikot is, mert ez fogja a bőr pH-értékét visszaállítani”

– hívja fel a figyelmet.

A második szabály a bőr folyamatos hidratálása. Ajánlott figyelni a kozmetikus jó tanácsára: csak a letisztított bőrre kenjünk hidratáló, tápláló krémet vagy akár fényvédőt, otthon napi rendszerességgel használjunk a bőrtípusunknak megfelelő hidratáló krémeket, és igyunk naponta legalább 1,5-2 liter folyadékot, lehetőleg ne cukrozott üdítőket, hanem gyógyteákat, ásványvizet. Tavasszal – fűzi hozzá – már kötelező lenne elkezdeni a faktoros hidratáló krémek használatát, hiszen ez fogja megvédeni a bőrünket a káros sugaraktól, és így megakadályozhatjuk a foltosodást. Harmadik szabályként a méregtelenítést említi a kozmetikus, aki szerint fontos lenne az arcmasszázs, a szauna, az egészséges táplálkozás.

Tavaszi bőrápolás terén kérjük ki a szakember véleményét Fotó: Veres Nándor

„Tavasszal gyakoribb a mitesszerek és a pattanások megjelenése, ezért nagyon fontos, hogy kérjünk a kozmetikusunktól egy alapos arctisztítást. Otthon is tudunk különféle arcpakolásokat használni, amelyekkel ásványi anyagokat, vitaminokat juttathatunk a bőrbe, itt is érdemes a kozmetikusunk tanácsát kikérni, hogy minden esetben a bőrünknek megfelelőt válasszunk” – határozza meg negyedik és ötödik szabályt a szakember.

Igenis figyelnünk kell, hogy egészséges legyen az arcbőrünk – emeli ki a szakember, aki szerint nagy fontos tudatosítani a hölgyekben, hogy nem sminkkel érjük el, hogy az arcunk szép legyen.

„Egy ápolt bőrre gyakorlatilag nem is kell smink. Nem a sminktől lesz szép az arc, hanem attól, hogy megfelelően ápoljuk” – figyelmeztet.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.