Egy ötlettel, koncepcióval kezdődik minden, ezeket aztán elkezdik vizuálisan is kidolgozni, előkészíteni az animálásra, majd létrehozzák a mozgást – nagyon tömören összefoglalva így néz ki egy projekt munkafolyamata, magyarázza Hátszegi Zsolt. A szakember a Partiumi Keresztény Egyetemen végzett grafikusként, majd a budapesti Metropolitan Egyetemen szerzett animátorként diplomát.
Sorozatunk további részei:
A pálinka a székelyföldi kultúra része, a helyi gasztronómia egyik legfőbb értéke. A kulturált pálinkafogyasztás kellemes, ha a pálinkát kortyolgatva, ízlelgetve isszuk. Nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség és az életérzés.
A Duna Ház áprilisban is változatos programmal várja az érdeklődőket. Többek között a kétszáz éve született Jókairól is megemlékeznek, de mozgáslehetőséget is kínálnak, megünneplik a költészet napját, valamint tojásírásra is lesz lehetőség.
Három nő, három élethelyzet, egy közös szenvedély: az irodalom. Székelykeresztúron találkozott három alkotó, hogy megosszák gondolataikat a világról, a mindennapokról, arról, hogyan születnek az írásaik a konyha- vagy az íróasztal mellett.
Orbán Balázs Székelyföld történetének egyik legkiemelkedőbb alakja, aki rendkívül kalandos utat járt be. Milyen legendák kapcsolódnak az életéhez? S mi az ő öröksége? A témáról Kápolnási Zsolt történésszel beszélgettünk.
Nem lehet félmunkát végezni. Minden a helyén kell legyen. Nem kell helyettem megtenni. Ismerősek ezek a belső monológok? Bibók Bea a parentifikáció jelenségéről beszélt Csíkszeredában, az Ellopott gyermekkor könyvbemutatóján.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.