Bár a Blake Lively főszereplésével készült film nem kavart akkora port, amire előzetesen számítani lehetett, így sem szégyenkezhet, hiszen az alapjául szolgáló könyv olvasóinak jelentős részét becsábította a mozikba.
Keletről, egész pontosan Kínából „érkezett” videójáték uralja néhány napja a játékpiacot. Az augusztus 20-án megjelent Black Myth Wukong szó szerint az élre tört úgy eladások, mint a vele játszó, kiugróan magas játékosszám tekintetében is.
Valamelyest önismétlődővé és időhúzóvá vált az Amazon egyik tévés nagyágyúja, a The Boys (A Fiúk), ám a negyedik évad utolsó részében a készítők megmutatták, hogy van még kakaó a sorozatban. Kritika.
Könnyed, humoros és szerethető film készült Gárdonyi Géza, a Láthatatlan ember és az Egri csillagok mellett eltörpülő romantikus regényéből. Az Ida regényének fordulatait a könyv ismerete nélkül is ki lehet találni, ez azonban nem csorbítja az értékét.
Macsó motorosok száguldanak szabadon, kötöttségek nélkül, de a szabadságuk igencsak képlékeny, keménységük pedig sokszor csak külcsín, hiszen a bőr- vagy épp farmerdzseki érző lelket takar. The Bikeriders (Motorosok), kritika.
A Furiosa nem tudja megismételni a 2015-ös Mad Max bravúrját, de így is kenterbe veri a mostani blockbuster-felhozatal középszerű darabjait. Kritika.
Az év egyik legnagyobb videójáték-megjelenése volt márciusban a Capcom fantasy-szerepjátéka, a 12 évvel ezelőtt megjelent Dragon’s Dogma folytatása, ám túl szép lett volna, ha mindenféle gond és botrány nélkül jelent volna meg. Kritika.
Újabb, látványos Majmok bolygója film készült, és mielőtt bárki feltenné a kérdést, hogy erre megint mi szükség volt, nyomós indokok vannak arra, hogy miért került ez most moziba. Spoilermentes kritika.
Rendkívül szórakoztató és élvezhető azok számára is, akik életükben nem hallottak még a Fallout-játékokról, a gamer-közösség számára viszont valódi ínyencség az Amazon legújabb videójáték-adaptációja. Fallout kritika.
Nanotechnológia, kozmológia, kulturális forradalom, társadalmi látleletek, fanatizmus, élet-halál kérdések és mély emberi drámák is helyet kaptak a Netflix eddigi legnagyobb költségvetéséből készült sci-fi sorozatában. A 3-test-probléma kritika.
Már ebbe a szóösszetételbe is borzalom belegondolni: idilli élet a haláltábor árnyékában. Márpedig Jonathan Glazer öt Oscarra jelölt filmje pont ezt mutatja be. Érdekvédelmi terület (The Zone of Interest) Kritika.
Izgalmasan induló, de a végén unalomba és önismétlésbe fulladó minisorozat lett a Narcos népszerűségét 2024-ben meglovagolni akaró Griselda, ami a Miamiban tevékenykedő kokainkeresztanya élete alapján készült. Kritika.
Gyönyörűen fényképezett, igényes és korhű díszletek között készült, helyenként pátoszos film készült Semmelweis Ignácról, az „anyák megmentőjéről”. Bár az alkotás nem tér ki a híres magyar orvos életének minden fontos mozzanatára, a célját mégis eléri.
Az elmúlt évek egyik legjobban várt játéka volt, a megjelenése után azonban sokan elpártoltak tőle. A felfedezés örömét kínáló, a virtuális világűrben játszódó Starfield egy rendkívül ambiciózus projekt, ami enyhén döcögősre sikerült.
A magyarok is tudnak olyan színvonalú kosztümös, történelmi sorozatot készíteni, mint amilyenek a mostani streamingplatformok kínálatában érhetők el – jó példa erre az újdonsült Tündérkert. Kritika az első két epizódról.
Az év legjobb sci-fije lehetett volna, azonban hiányosságai és a gyengén megírt forgatókönyve miatt erős közepesre sikerült Az Alkotó, amit mindössze a grandiózus látványvilág ment meg attól, hogy teljes csalódásnak bélyegezzük. Kritika.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.