Nagyvárad Táncegyüttes: hagyományos és modern táncszínház

Liget 2020. április 30., 12:14

A jelenkor problémáit feldolgozva igényes műsorokat létrehozni – erre törekszik, műfaji megkötés nélkül, a Nagyvárad Táncegyüttes. A Székelyhon napilap Erdélyi Napló kiadványában Szabó Enikő Ágnes tánckarvezetőt és Györfi Csaba koreográfust kérdezték a társulat bővülő kínálatáról, az utánpótlás-nevelésről és a vírusjárvány miatti kényszerpihenőről.

A Katonaének című előadásnak korokon átívelő üzenete van •  Fotó: Vigh László Miklós
galéria
A Katonaének című előadásnak korokon átívelő üzenete van Fotó: Vigh László Miklós

A februárban bemutatott, Mihályi Gábor koreográfus, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője által rendezett Katonaének előadásban az autentikus népzenei tételek mellett Bartók néhány műve is elhangzik. A műsor elsősorban az egyénnel foglalkozik. A gyász, a remény, a viszontlátás öröme, a vég nélküli várakozás mind-mind megjelenik az előadásban – mutatott rá Szabó Enikő Ágnes. Mint mondta, az előadásban az autentikus néptánc uralkodik helyenként kortárs táncelemekkel és hétköznapi gesztusokkal egybeolvasztva.

Az évad következő bemutatója a Vuk táncszínpadi átirata lett volna Györfi Csaba rendezésében, ám ez a járvány miatt meghiúsult.

„A Vuk táncszínházi adaptáció, amely interaktív pillanatokkal színesítve bontja ki a kis róka felnőtté válásának rögös útját. Az állatvilág varázslatos miliőjébe vezetjük a nézőket – tele játékkal, humorral. Minden nemzedéknek ajánljuk az előadást, amely reményeink szerint mihamarabb bemutatásra kerül” – magyarázta Györfi Csaba.

S hogy milyen szempontok alapján készülnek és kerülnek műsorra az előadások, milyen céllal hozták létre 2015-ben az együttes saját nemzetközi tánc- és összművészeti fesztiválját, hogyan támogatják az utánpótlás-nevelést, megtudhatják az Erdélyi Napló április 30-ai lapszámából.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.